Cause Me Pain Hedi Slimane

Dior Homme denince ilk akla gelen isimdir Hedi Slimane. Dior'un moda dergilerindeki reklamlardan "gerçek" insanlara yayılmasını sağlayan Slimane, normalde Dior'la alakası olmayan pek çok erkeği de peşine takarak kendine hatırı sayılır bir hayran kitlesi elde etti. Dior Mart ayında Slimane'in kontratını yenilememeye karar verdiğinde, internette pek çok web sitesi ve blogda sadık hayranlarının "Hoşçakal Hedi, sana çok teşekkür ediyoruz ve seni çok özleyeceğiz" konseptli yazıları çıktı ortaya. Dior'da son dönemlerde yaratıcılığının kısıtlanmaya çalışıldığını ve bundan sonra tüm tasarımlarını tamamen özgür, keyfine göre yapacağını söyleyen Slimane neler planlıyor bilemiyorum ama onunla birlikte Dior takipçisi olan kesimin arkasında olacağı kesin.
Fransız tasarımcı Hedi Slimane, dümdüz ve skinny ötesi siyah takımlarıyla erkek modasında oldukça uzun sürecek bir akıma imza attı hiç şüphesiz. Müzikten etkilenerek hazırladığı Dior Homme koleksiyonları, gayet ironik bir şekilde şimdi o etkilendiği müziği yapanların üzerinden eksik olmuyor. Razorlight, Franz Ferdinand, White Stripes, David Bowie ve Mick Jagger bunlardan sadece birkaçı. Moda tasarımcılığının yanında, kendisini aynı zamanda "part-time rock fotoğrafçısı" olarak tanımlıyor Slimane. Çarşamba günü Paris'te başlayan ve 5 Ocak 2008'e kadar devam edecek olan en son sergisi Perfect Stranger, İspanyol müzik festivali Benicassim'de çektiği fotoğraflardan oluşuyor. Slimane bu kez sanatçılardan çok hayranlara odaklanmış.

Pete Doherty'nin yakın arkadaşı olan Hedi Slimane, London: The Birth of a Cult adlı fotoğraf kitabında da Pete ve Londra ortamlarına yer vermiş. Ayrıca V Magazine için hazırladığı Rock Diary serisi de kesinlikle bakmaya değer. Kaiser Chiefs, Bloc Party, Arctic Monkeys, The Paddingtons, Dirty Pretty Things, Good Shoes, Cazals, The Horrors, The Rakes, White Rose Movement ve daha pek çok grubu fotoğraflamış bu seri için. Hepsine http://www.hedislimane.com/ adresinden ulaşabilirsiniz.
Gayet skinny bir şekilde Hedi'nin arkasında savaşa giden Dior Homme ordusu
Hüzünlü bakışlarıyla tanrısal insan Hedi Slimane

Posted by zerofeelings 16:56  

5 Comments:

 1. marni_gal said...
  Zerofeelings, fotoğraflara bakmak isteyenler için ayrıca
  http://www.flickr.com/photos/synxinc/sets/
  adresini verebilirim. Oldukça zengin bir albüm. Saygılar.
  zerofeelings said...
  Evet fazlasıyla zenginmiş gerçekten. Teşekkürler :)
  kasobi said...
  hedi slimane dior homme dan ayr�lal� y�l oluyor, any fresh news?:)
  zerofeelings said...
  Mart'ta ayrıldı yazıyor zaten?

  2 gün önce açılan sergisinden de bahsediyor dikkat ettiysen, yeterince fresh news sayılır mı?

  :)
  yeliz said...
  kris van assche ölsün istiyorum

Post a Comment